iDSB Ziyareti

09 Mayıs 2016

Arapça Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu olarak İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (iDSB) Genel Sekreteri Sn. Ali Kurt Bey'i kurumsal anlamda tanışma maksadıyla ziyaret ettik.

Görüşme esnasında derneğimizin tarihi hakkında kendilerini kısaca bilgilendirdik. "Ana Dil" yöntemiyle verdiğimiz Arapça dil eğitimi, Türk halkını bilinçlendirme adına gerçekleştirdiğimiz konferanslar, yıllık özel programlarımız (Dünya Arapça Günü, İsra ve Miraç Programı ve Konuşma Klübü vs.) ve faaliyetlerimiz hakkında kendisine detaylı bilgiler aktardık. Yaptığımız çalışmalardan etkilendiğini belirten Ali Kurt, bu hizmetlerimizden yeni haberdar olduğunu belirttikten sonra bizleri takdir ederek çalışmalarımızda başarı dilekleri temennisinde bulundu. Bir sonraki gerçekleştireceğimiz programlarımıza katılmaları için kendilerine davette bulunduk.

Ayrıca İDSB'nin çatısı altında bulunmaktan onur duyduğumuzu belirttikten sonra kendisi de bir Arapça sevdalısı olan Ali Kurt'a İDSB ile birlikte ortak çalışmaların altına imza atabilme dileğiyle ayrıldık.